Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

Marek Krukowski

Marek Krukowski

Marek Krukowski, rocznik 1961, z urodzenia co raz mniej Breslauer. Niedoszły lekarz, doktor nauk biologicznych ze specjalnością ekologii roślin.

Jako student V roku Akademii Medycznej, w 1983 r. odmówił przysięgi wojskowej, angażując się w WiP od samego jego początku. Chorobliwy uczestnik demonstracji i głodówek, do których obecnie w związku z obfitością podniet i dóbr konsumpcyjnych nie może się zmusić. Przez moment w trakcie rodzimej tzw. transformacji członek transnarodowej Partii Radykalnej. Współzałożyciel partii Zieloni 2004 z płonną nadzieją na nową jakość w polskiej polityce. Od tego czasu, mimo zainteresowań społecznych, na uboczu sidestreamu politycznego. Z przekonań obsesyjny wolnościowiec i osoba politically incorrect (homofil-gejofob).

Przez kilkanaście lat nauczyciel akademicki. Od lat zajmuje się twardą ekologią – w ramach Ökologische Sonderkommando walczy z neofitami i technokratami o byt gnidosza sudeckiego, pachnicy dębowej, głuszca, starych drzew i torfowisk.

Członek legendarnej andergraundowej formacji muzycznej „Perfumowane Who?Yeah!” (Perfumowane Chuje). Miłośnik szybkiej jazdy samochodem (jeszcze do niedawna) oraz kotów. Ojciec dwóch córek – Kaji i Nataszy. Od ponad 20 lat w związku z sopocianką, Justyną Jan-Krukowską, artystką wizualną.

Marek Krukowski na wrocławskiej demonstracji przeciw przemocy (23.03.2013 r.)

Reklamy

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP