Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

Jarosław Kapsa

Jarosław Kapsa

Jarosław Kapsa

Jarosław Kapsa, ur 1958 r, częstochowianin, cyklista, publicysta, urzędnik samorządowy. W 1981 r kierował biurem informacji ZR „Solidarność” w Częstochowie, w latach 80-tych był jednym z liderów „podziemnych” struktur związku. Rok internowania, trzy miesiące aresztu, pięć razy skazany przez kolegium. Współtworzył częstochowski WIP razem z Mariuszem Maszkiewiczem i Arturem Kielasiakiem. Poseł do Sejmu z listy OKP „Solidarność” wybrany 4.06.1989, związany z Unią Demokratyczną. Po 1991 r „polityczny emeryt”, dziennikarz specjalizujący się w tematyce samorządności; od 2003 r pracownik Urzędu Miasta Częstochowa. Autor i współautor kilku książek o najnowszej historii Częstochowy.

Reklamy

One comment on “Jarosław Kapsa

  1. gajka
    15 grudnia 2015

    Szanowny Panie Kapsa,
    bardzo brzydko Pan sie wypisuje na temat mego przodka!!!! A ten opis ze zasłużył na śmierć przez NKWD bo miał takie a nie inne poglądy polityczne jest poniżej pasa. Prosze sie dokrztałcić i przeczytac książke „Lucia na Świat” mam nadzieje że zmienic Pan wtedy swoje zdanie!!!
    Z poważaniem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP

%d blogerów lubi to: