Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

Darek Zalewski

Darek Zalewski

Dariusz Zalewski, ur. w 1965 r. w Zgorzelcu, kiedyś elektryk a obecnie socjolog, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. W latach 1978-1988 mieszkaniec Bełchatowa, od 1988 r. w Warszawie. Od 1983 r. uczestnik opozycji antykomunistycznej głównie zajmujący się transportem drugoobiegowej prasy, książek i ulotek do Bełchatowa. W 1987 r. współzałożyciel Ruchu Wolność i Pokój w Bełchatowie. W latach 1985-1986 pracował jako elektryk w KWB Bełchatów, od marca 1986 r. do lutego 1988 r. odbywał zastępczą służbę wojskową w Ciepłowni Miejskiej w Bełchatowie; od 1988 r. do połowy 1989 r. introligator w drugoobiegowym Wydawnictwie Prasowym „Myśl” w Warszawie. Od kilkunastu lat zajmuje się socjologią problemów społecznych, administracją publiczną oraz stosunkami pracy. Autor około 60 publikacji naukowych (książek, artykułów, recenzji etc.) poświęconych problematyce ubóstwa, dialogu społecznego, instytucjom państwa opiekuńczego. Do dziś żywo interesuje się życiem publicznym i polityką, choć coraz bardziej go to mierzi, oraz piłką nożną, za grę w którą otrzymał kiedyś pierwsze legalne pieniądze (bodajże 20 zł. w 1979 r.).

Reklamy

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP