Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

Zaproszenie

Każda rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest okazją do refleksji i oddawania czci jego uczestnikom. Wśród nich był August Agboola Browne ps. Ali, czarnoskóry perkusista jazzowy pochodzący z Nigerii, dla którego Polska była ojczyzną z wyboru. Z zachowanych wspomnień wynika, że Ali był szanowanym, lubianym i niezwykle życzliwym mieszkańcem Warszawy, a w chwili dramatycznej próby nie zawahał się wstąpić w szeregi wojska polskiego aby walczyć o wolność swojej nowej ojczyzny. Upamiętnienie postaci Alego jest świadectwem realizacji idei otwartości Rzeczpospolitej, która przez wieki była wspólnym domem dla wielu narodów. Fundacja Wolność i Pokój pragnie zaprosić na oficjalne odsłonięcie pamiątkowego kamienia ku czci Augusta Agbooli Browne’a ps. Ali, który stanie u zbiegu Pasażu Wiecha i ul. Chmielnej w Warszawie. Uroczystość odsłonięcia nastąpi w dniu 02 sierpnia (piątek) 2019 r. o godz. 17.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Rada i Zarząd Fundacji Wolność i Pokój

Informacja

This entry was posted on 27 lipca 2019 by in Nieskategoryzowane.

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP

%d blogerów lubi to: