Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

Edukacja seksualna

Marek Szarek

Źródło: Spółki Miejskie

 

G. La Tour – Św. Józef Cieśla

Prezydent Warszawy podpisał deklarację LGBT+, a moja szkoła szuka nauczycieli chętnych do prowadzenia lekcji edukacji seksualnej. Rozważam pomysł, żeby zapisać się na gender-studia i zostać specjalistą od spraw: lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów. Po ukończeniu kursów zasiadałbym w osobnym gabinecie i uświadamiał drugoklasistów czym jest masturbacja i jaką orientacje seksualną powinni wybrać, żeby realizować swoją tożsamość płciową.

W ramach przygotowań do nowych zadań poszedłem na spektakl teatralny poświęcony tematyce drag queen. Musical pod tytułem „Kinky boots” w reżyserii niezawodnej Eweliny Pietrowiak jest wystawiany w warszawskim Teatrze Dramatycznym i cieszy się dużym wzięciem nie tylko wśród młodzieży. Na scenie, skąpo odziani panowie przebrani za panie: fikają nogami, świecą pośladkami, tańczą, kokietują i tumanią niewyrobioną publikę. Podczas antraktu, stojąc przy pisuarze podsłuchałem rozmowę dwóch sikajacych widzów komentujących zalety tancerek?

– Najseksowniejsza była ta ruda z długimi nogami – zwierzał się pierwszy sikający drugiemu sikającemu.
– Ale wiesz, że ta ruda to był facet? – Uświadamiał pierwszego sikającego drugi sikający.
– Co ty mówisz, taka laska – facetem? – Dziwił się pierwszy naiwny, zapinając z niedowierzaniem rozporek.

Ale ja sikałem bez zdziwienia, bo jako regularny czytelnik Gazety Wyborczej jestem wyrobiony teatralnie, genderowo oraz ideowo i wiem, jak się znalezć, co myśleć i co mówić w każdej sytuacji.
Niestraszne mi nawet – zastępstwa na lekcjach religii.

W tym tygodniu zastępowałem chorą katechetkę. Temat lekcji brzmiał: „Św. Józef Cieśla opiekun Jezusa i Maryi” Tłumaczyłem uczniom, że Józef nie był prawdziwym ojcem Jezusa, ani mężem Maryi, tylko ich opiekunem. A kiedy mały Jacuś zapytał. – Czy święty Józef mógł być gejem? – Przyznałem, że to bardzo prawdopodobne!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on 31 marca 2019 by in Co piszą inni..., Edukacja and tagged .

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP

%d blogerów lubi to: