Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

List Pawła Raczyńskiego do Andrzeja Miszka

Nadesłał Marek Krukowski

bs

Andrzeju,

Nie kojarzysz mnie pewnie zupełnie, byłem w WiP-ie późno i gdzieś z tyłu, potem zresztą jak to we Wrocławiu zostałem wycięty z paru wspomnieniowych opracowań (ukłony dla Autora). Ale teraz to nieważne.

Podjąłeś ekstremalną decyzję. Masz do tego pełne prawo, wszyscy normalni ludzie muszą z szacunkiem zastanowić się nad Twoimi motywami, podziwiając Twoją determinację zadumać nad przyczynami, dla których zdecydowałeś się na tak drastyczną akcję. Czyli cel osiągnąłeś.

Wszyscy pamiętający WiP w tej chwili dyskutują lub w milczeniu rozważają – jak zareagować. Czy bezwzględnym poparciem, czy krytyką, czy nawoływaniem w imię innych wartości. Nikt nie chce, abyś doprowadzał sprawę do tragicznego końca. Czy naprawdę uważasz, że potrzeba teraz Polsce Bobby Sands’a? Zauważ, że WiP-owskie głodówki tak się nie kończyły, a sprawy były dla uczestników bardzo ważne.

Mógłbym sypnąć wieloma argumentami. Że wprawdzie nie znam tak, jak Ty doktryny katolickiej, ale i tak wiem, że Twój czyn się w niej nie mieści. Że nie ma sensu być wizytówką / argumentem dla ludzi, którzy Ciebie potraktowali, jak ostatnio. Że to eskalacja – najpierw były głodówki terminowe, teraz do końca, że następny protestujący będzie musiał być jeszcze bardziej drastyczny, aby się przebić do świadomości. Ale wiem, że na każdy z tych argumentów znajdziesz odpowiedź.

Andrzeju, mocno krzyknąłeś. Wielu Cię usłyszało. Naprawdę. Ci, którzy się zgadzają i ci, którzy tak nie uważają. Wszyscy musieli pomyśleć. Ale teraz czas na postój. Nie wiedź nas w ciemną dolinę.

Paweł Raczyński

One comment on “List Pawła Raczyńskiego do Andrzeja Miszka

  1. Grzegorz Majewski
    24 kwietnia 2016

    Znakomity list, Paweł dziękujemy. Andrzeju, w pełni zgadzam się z Pawłem.
    Grzegorz Majewski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 24 kwietnia 2016 by in Walka bez przemocy and tagged .

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP

%d blogerów lubi to: