Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

19 kwietnia

Marek Krukowski

Dorota

Zdjęcie: Dariusz Piekło

Pogrzeb Dorotki (sorry za zdrobnienie ale w mojej pamięci pozostanie jej dziewczęcość) Gosiewskiej-Adamkiewicz. Myślałem, że ją jeszcze spotkam wśród żywych, choć zobaczyłem tylko jej zdjęcia. Choć włączała mi się scientia, że w takim stanie tylko cud… Szkoda, że nie zdążyliśmy się jeszcze spotkać w Szczecinie.

Między życiem a śmiercią, między roczną wnuczką a jej umieraniem. Chujnia mrok. Pogrzeb. Co raz częściej pogrzeb. Kogoś znajomego. Kumpla. Koleżanki. Nieubłagana statystyka. To będzie powtarzać się co raz częściej. Aż do końca. 

Nie o tym chciałem. Nie o odchodzeniu, bo jestem wciąż żywy. Chciałbym o Dorotce, lecz bardziej o życiu i jej mężu Marku, który nad grobem mówił o ich miłości i przyjaźni. Trudnej lecz żywej.

19 kwietnia. Symboliczna data. 1943. Wybuch powstania w warszawskim getcie. Rok 1985. Marzec. Głodówka w sprawie Marka Adamkiewicza w Podkowie Leśnej u księdza Kantorskiego. Marek Edelman. Obcy wśród swoich.

Czym jest przyjaźń? Czym jest przestępowanie nad naszymi ułomnościami?

Spotkaliśmy się nad grobem Dorotki. Może właśnie to jest ważne dla Niej i dla Ciebie Adafku. Przyjaźń. Niech taka zostanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 20 kwietnia 2016 by in Nieskategoryzowane and tagged .

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP

%d blogerów lubi to: