Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

Henryk Prykiel potrzebuje pomocy

henryk

Pomoc finansowa rehabilitacji Henryka Prykiela, fotorportera NAF „Dementi”

W latach 1983-91 jako fotoreporter Niezależnej Agencji Fotograficznej „Dementi” dokumentowałem życie społeczno-polityczne w Polsce i krajach Europy Środkowowschodniej; między innymi uczestniczyłem i fotografowałem wiele akcji Ruchu Wolność i Pokój (m.in. wydarzenia i protesty w związku z: katastrofą elektrowni jądrowej w Czernobylu, uwięzieniem Wojtka „Jacoba” Jankowskiego i Piotra Nakielskiego, usunięciem ze studiów medycznych Marka Krukowskiego po odmowie przysięgi wojskowej). Obecnie jestem po operacji wstawienia endoprotezy prawego stawu biodrowego. Nie mogę dźwigać, poruszam się o kulach. Ze względu na stan zdrowia nie poradziłbym sobie sam w swoim mieszkaniu w Międzylesiu – drugie piętro, piec węglowy, brak prądu i łazienki. Dopóki „nie stanę na nogi” przebywam we Wrocławiu, w Centrum Wsparcia Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Od czterech lat jestem osobą niepełnosprawna i utrzymuję się ze skromnych zasiłków z pomocy społecznej. Zwracam się do ludzi dobrej woli o wsparcie, gdyż potrzebuję środków na rehabilitację, dalsze leczenie i bieżące życie. Dzięki uprzejmości Fundacji WiP wsparcia możecie Państwo udzielać dokonując wpłat na konto Fundacji PEKAO SA nr 14 1240 6175 1111 0010 3789 4118 z dopiskiem „na pomoc dla Henryka Prykiela”.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Henryk Prykiel

Środkami finansowymi na pomoc dla Heńka będzie zarządzać Agnieszka Danielewicz, kierowniczka Centrum Wsparcia Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrocławiu przy ul. Lelewela 23.

Reklamy

Informacja

This entry was posted on 18 lutego 2016 by in Nieskategoryzowane.

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP