Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

Koncert dla Tomka Borewicza

Redakcja witryny
Źródło: http://kampanierzy.pl/koncert-dla-tomka-borewicza/

naglowekNEW

„Jeśli raka można określić jako formę aktywności życiowej części komórek, która chce przeżyć w niezdrowym dla nich środowisku, i w ten sposób staje się przez to groźna dla całego organizmu, to na poziomie społecznym takim rakiem jest chciwość, agresja, pycha. Tym co jest najlepszym lekarstwem – czy na poziomie społecznym czy somatycznym – jest wg mnie Dobro.”

Tomasz Borewicz, znany w środowisku jako Belfer, całe życie robił coś dla innych.  W latach 80-tych zorganizował i prowadził NZS w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku, był redaktorem pisma „Kontakty”. Z uczelni został relegowany. Jako uczestnik ruchu Wolność i Pokój, a potem lider Porozumienia na Rzecz Energetyki Alternatywnej (skupiającego wszystkie liczące się organizacje ekologicznego w kraju) był współorganizatorem kampanii przeciwko budowie E. J. Żarnowiec (w tym referendum społecznego na terenie woj. gdańskiego). Stworzył i był opiekunem rucha Twe-Twa – grupy młodzieżowej, nastawionej na propagowanie i uczenie się postawy sprzeciwu obywatelskiego opartego na zasadach „non-violence”. W maju 1988 był organizatorem strajku na Uniwersytecie Gdańskim i uczestnikiem strajków sierpniowych w 1988 (drukarz na terenie parafii św. Brygidy w Gdańsku). W 1986 został zatrzymany w Areszcie Śledczym w Słupsku za posiadanie wydawnictw nielegalnych i przez blisko miesiąc osadzony w tzw. sztywnej celi wraz z osobami skazanymi na wyrok śmierci za morderstwa na tle rabunkowym. Prowadził 2-tygodniową głodówkę w celu uzyskania statusu więźnia politycznego, zwolniony po miesiącu ze względu na zły stan zdrowia.

Dziś Tomek pilnie potrzebuje naszej pomocy – zdiagnozowano u niego nowotwór trzustki.

11 kwietnia w Warszawie w Klubie SDQ na ul. Burakowskiej 12, będziemy się bawić do białego rana oraz zbierać datki, aby umożliwić Tomkowi leczenie i wykorzystanie wszystkich możliwości, żeby mógł zwalczyć swojego intruza.

Pieniądze na leczenie Tomka zbiera również Fundacja Wolność i Pokój i Niezależne Zrzeszeni Studentów. Jeśli nie możecie być na koncercie a chcecie pomóc Tomkowi, prosimy o wpłaty na nr konta :

PEKAO SA nr 14 1240 6175 1111 0010 3789 4118

z dopiskiem:

„Na cele statutowe na pomoc dla Tomka Borewicza”

Bieżące informacje o wydarzeniu możecie znaleźć tutaj.

One comment on “Koncert dla Tomka Borewicza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 14 marca 2015 by in Nieskategoryzowane and tagged .

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP

%d blogerów lubi to: