Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

Wybory samorządowe, Wrocław

Program wrocławskiego Komitetu Wyborczego Partii Zieloni jest mi bliski. Bardzo bym chciał żeby kandydaci tej partii zostali radnymi. Obecny prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i ekipa z nim współpracująca powinna zostać jak najszybciej odsunięta od wpływu na los Wrocławian. Polityka prowadzona przez tych ludzi uczyniła już zbyt wielkie spustoszenie w tkance społecznej i środowisku przyrodniczym miasta. To pozbawiona głębszej wizji polityka, przepełniona neoliberalnymi dogmatami. Doprowadziła do tego, że każdy Wrocławianin, od niemowlaka do starca, jest zadłużony na ponad 10000 zł (łącznie pond 5 miliardów, w tym 3,5 miliarda „ukryte” w długach spółek miejskich – taka „kreatywna Księgowość”). Życzę ludziom za to odpowiedzialnym totalnej wyborczej klęski. Trzymam za Was kciuki Zielona Alternatywo!

Wiesław Cupała

zieloni

Text pochodzi ze strony Zielona Alternatywa

Dlaczego warto głosować na Komitet Wyborczy Partii Zieloni?

  • Zadbamy o zieleń, czyste powietrze, rozwój urbanistyczny w kierunku lepszej jakość życia.
  • Postawimy na nowoczesną, ekologiczną komunikację publiczną i Zieloną Sieć – system dróg dla pieszych i rowerów.
  • Sprawimy, że cały budżet będzie obywatelski, a mieszkańcy będą realnymi współgospodarzami.
  • Będziemy wspierać zrównoważony rozwój gospodarczy, uwzględniający interesy lokalnych małych i średnich firm, i promować nowoczesne, wydajne, odnawialne technologie.
  • Wyrównamy szanse różnych grup społecznych

Komitet Wyborczy Partii Zieloni w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej Wrocławia  tworzą ludzie z różnych środowisk: zarówno członkinie i członkowie wrocławskiego koła Partii Zieloni oraz Ostrej Zieleni, członkinie Stowarzyszenia „Dolnośląski Kongres Kobiet”, a także ekolodzy, ludzie nauki i kultury, działacze i działaczki osiedlowe, aktywiści i aktywistki społeczne oraz osoby z organizacji pozarządowych.  Są wśród nas rowerzyści, działkowcy, sportowcy i naukowcy. Łączy nas wizja miasta przyjaznego wszystkim mieszkańcom, czystego, zielonego, ze sprawnie działającą komunikacją publiczną i systemem dróg rowerowych i pieszych. Miasta, o którego rozwoju decydują jego mieszkańcy.

16 listopada w dniu wyborów zagłosujcie na nasz komitet, wybierając kandydatkę lub kandydata z listy numer 18!

O Zielonych

Partia Zieloni istnieje od 10 lat. Od początku naszego istnienia zajmujemy się sprawami, które inne partie ignorują lub uważają za „zbyt trudne”. Od lat konsekwentnie walczymy o takie sprawy jak równość kobiet i mężczyzn, zdrowa żywność i czyste powietrze, trwały rozwój, komunalne budownictwo mieszkaniowe, racjonalna polityka narkotykowa, związki partnerskie, transport publiczny, wspieranie odnawialnych źródeł energii.

Jesteśmy częścią Europejskiej Partii Zieloni, najbardziej postępowej siły politycznej w Europie. To właśnie europejskim Zielonym zawdzięczamy program Gwarancja dla Młodych, którego celem jest zwalczanie bezrobocia wśród osób poniżej 25. roku życia. W Parlamencie Europejskim walczymy o to, żeby środki unijne trafiały do małych i średnich gospodarstw rolnych, a nie tylko wielkich gospodarstw przemysłowych. To m.in. dzięki naszym działaniom zablokowano w Parlamencie Europejskim ACTA. Chcemy otwartej, zjednoczonej i solidarnej Europy, która będzie dbać o potrzeby Polek i Polaków. Chcemy europejskich standardów w Polsce: takiej samej płacy jak w Europie, bezpieczeństwa zatrudnienia i ochrony przed dyskryminacją.

Zielona Alternatywa
KW Partia Zieloni

One comment on “Wybory samorządowe, Wrocław

  1. maciekslobodzian
    21 listopada 2014

    Reblogged this on Zielony Wrocław.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 3 listopada 2014 by in Nieskategoryzowane and tagged .

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP

%d blogerów lubi to: