Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

Pewien cytat o moralnym oczyszczeniu

Wiesław Cupała
8092

Moralne oczyszczenie

 

Cytat pochodzi z Polonia Christiania (pch24)

Niemal każde państwo dotknięte wojną przypominać będzie połączenie średniowiecznego rozbicia dzielnicowego, z dzikim zachodem i początkiem ery przemysłowej zarazem. Odrodzenie, choć zaczęłoby się zapewne od maszyn parowych, postępowałoby bardzo szybko, wszak ludzie coraz częściej wyprawiający się do ruin miast mieliby dostęp do wiedzy i wielu nowoczesnych technologii. Być może cywilizacja zatoczyłaby koło, ale potem gwałtownie wystrzeliłaby naprzód. Nastąpiłaby ogromna zmiana, podobna do upadku imperium rzymskiego. Cywilizacja, która by się po tym podniosła miałaby inne oblicze, zdecydowanie bardziej moralne i religijne. (wytłuszczenie redakcja)

Cytuję ten tekst bo dla mnie jest wstrząsającym świadectwem tego jak szybko następuje „militaryzacja świadomości”. Pch24 tak się przedstawia w swojej rubryce „O nas”:

PCh24.pl – Polonia Christiana to portal o zdecydowanie katolickim i konserwatywnym obliczu. To medium odważne i – w przeciwieństwie do innych portali i gazet o konserwatywnym zabarwieniu – zupełnie niezależne od jakiejkolwiek siły politycznej.

Po tekście o „oczyszczającej moralnie wojnie jądrowej” moje rozumienie ludzi i tego co o sobie mówią zmalało do zera. Nie jestem chrześcijaninem, ale Nowy Testament znam dość dobrze. Jeśli ktoś umiałby mi wytłumaczyć jak człowiek wypisujący peany ku chwale Marsa może jednocześnie uważać się za „konserwatywnego katolika” byłbym bardzo wdzięczny. Dla mnie ten typ „dwójmyślenia” jest wyższą fazą rozwoju „stalinowskiej dialektyki” Generalissimus zajmował się również teorią języka i wśród licznych tytułów miał tytuł Wielkiego Językoznawcy.

Aby ulatwić przygotowania do moralnego oczyszczenia zapraszam na film

Reklamy

One comment on “Pewien cytat o moralnym oczyszczeniu

  1. orys
    14 października 2014

    Pewnie faktycznie odrodzone społeczeństwo będzie bardziej religijne – w końcu cywilizacja cofnie się w rozwoju do wczesnego średniowiecza albo i gorzej…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on 29 września 2014 by in Co piszą inni..., Wojna and tagged .

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP

%d blogerów lubi to: