Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

Ocaleni z Zagłady Żydzi oraz potomkowie ocalonych i ofiar faszystowskiego ludobójstwa bezwzględnie potępiają masakrę Palestyńczyków w Gazie

Przekład: Jan Pokojowy
Źródło:IJAN
SONY DSC

Mym ocaleni z Zagłady Żydzi oraz potomkowie ocalonych i ofiar faszystowskiego ludobójstwa bezwzględnie potępiamy masakrę Palestyńczyków w Gazie i trwającą okupację i kolonizację historycznej Palestyny. Również potępiamy Stany Zjednoczone za dostarczanie Izraelowi środków na przeprowadzanie ataków i w ogóle państwa Zachodu za używanie dyplomatycznej presji dla chronienia Izraela przed potępieniem.

Jesteśmy głęboko zaalarmowani skrajną rasistowską dehumanizacją Palestyńczyków w społeczeństwie izraelskim, która osiągnęła iście chorobliwe rozmiary. Politycy w Izraelu oraz publicyści The Times of Israel i The Jerusalem Post otwarcie wzywają do ludobójstwa Palestyńczyków, a prawicowi Izaelczycy zaczynają przejmować neonazistowskie symbole.

Ponadto jesteśmy głęboko zniesmaczeni i oburzeni nadużywaniem naszej historii przez Elie Wiesela na tych łamach dla usprawiedliwiania tego, czego nie da się usprawiedliwić: zmasowanej próby Izraela zniszczenia Gazy i zamordowania ponad 2000 palestyńczyków, w tym wieluset dzieci. Nic nie usprawiedliwia bombardowania schronisk ONZ-tu, domów, szpitali i uniwersytetów. Nic nie usprawiedliwia pozbawiania ludzi wody i elektryczności.

Musimy wspólnie podnieść nasz głos i użyć naszej wspólnej siły dla powstrzymania wszelkich form rasizmu w tym trwającego ludobójstwa Palestyńczyków. Wzywamy do natychmiastowego zakończenia oblężenia i blokady Gazy. Wzywamy do pełnego ekonomicznego, kulturalnego i akademickiego bojkotu Izraela. „Nigdy więcej” musi znaczyć NIGDY WIĘCEJ NIKOMU!

Ponad 300 podpisów…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 25 sierpnia 2014 by in Co piszą inni..., Wojna and tagged .

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP

%d blogerów lubi to: