Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

Nie oddamy nawet guzika od munduru!

Wiesław Cupała
Moje pytanie jest proste: Dlaczego muszę płacić za chwilę poczucia potęgi przez rządzących. Dobra, obiad  w „Sowa i Przyjaciele” mogę odpuścić, ale kosztowne prężenie muskułów naszego rachitycznego skolonializowanego państewka  w święto  Matki Boskiej i rocznicę Cudu nad Wisłą? Kuda wam obecni rządzący do Marszałka Piłsudzkiego. Umiar mości panowie, tylko umiar. Bo wyżej dupy i tak się nie podskoczy.
 
800 żołnierzy pododdziałów pieszych, dwie grupy historyczne w umundurowaniu z 1920 i 1939 r., Szwadron Kawalerii, blisko 50 samolotów bojowych, transportowców i śmigłowców oraz około 120 pojazdów: m.in. czołgi, wyrzutnie rakiet i transportery – oto siły, które zaprezentuje Wojsko Polskie 15 sierpnia, z okazji swego święta. Przedstawiamy kilka maszyn bojowych, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.

PRZEMEK WIERZCHOWSKI gazeta.pl

 

Reklamy

4 comments on “Nie oddamy nawet guzika od munduru!

 1. Jan Pokojowy (nawet nie szeregowy)
  15 sierpnia 2014

  Rotmistrzu Cupała, miast się oburzać zaplanujcie kontruderzenie jak za dawnych dobrych lat. Kryptonim „Melon w majonezie 2014”. Pancernik „Potiomkin” niech nadpłynie Trasą Łazienkowską. Dywizjony latawców na sznurkach niech nadbiegną od strony Pomnika Lotnika. A kawaleria na miotłach niech zaatakuje frontalnie Belwederską od Gagarina. To co, że pod górkę, nie takie Samosierry przerabialiśmy. W ten sposób defiladę się okrąży i odetnie. Zwyciężymy i spocznij.

  (A tak na poważniej, to ja myślę, że rządzący myślą, że to się podoba gawiedzi i buduje patriotyzm. I chyba coś w tym jest na rzeczy. Jeszcze dużo wody musi uplynąć zanim przestaniemy się podniecać żelaztwem z cudzego demobilu)

  • rotmistrz
   15 sierpnia 2014

   Ja już w stanie spoczynku i walczyć mi się nie chce. Trudno mi się zmobilizować żeby wynieść śmieci. Igrzyska i parady się zawsze podobały gawiedzi. Może budują takie spektakle „coś”, ale patriotyzmem bym tego nie nazwał.

 2. Censorship
  16 sierpnia 2014

  Warto przeczytać jak zmienia się stosunek do defilad na przestrzeni lat
  http://niezalezna.pl/58366-patriotyzm-jest-jak-rasizm-wyborcza-z-okazji-defilady-wojskowej-z-2007-r

 3. Hurysa
  16 sierpnia 2014

  Hate Parade w swojej krasie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 14 sierpnia 2014 by in Wojna and tagged .

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP

%d blogerów lubi to: