Fundacja Wolność i Pokój

Centrum Informacji

Oświadczenie Grupy Roboczej

zdjecie,600,303493,20120803,slynna-brama-nr-2-stoczni-gdanskiej

NIEDOTRZYMANA OBIETNICA.

Politycy w Sejmie kolejny raz nie dotrzymali słowa tym, których walce zawdzięczają swoje kariery w III RP. Na początku tego roku publicznie zapewniali, że po 25 latach daremnego oczekiwania, tym razem już napewno wypełnią zobowiązanie Art. 19 Konstytucji RP i uchwalą Ustawę o objęciu przez państwo opieką weteranów opozycji antykomunistycznej. Ustawa miała wejść w życie 1 czerwca br., choć w wersji daleko odbiegającej od obywatelskiego projektu ustawy, przygotowanego i od prawie dwóch lat proponowanego przez Grupę Roboczą środowisk opozycji antykomunistycznej z terenu całego kraju, współpracującą z Instytutem Pamięci Narodowej. Jednocześnie władze rządowe ogłosiły wówczas ustanowienie corocznej Nagrody Solidarności o zasięgu międzynarodowym i o olbrzymiej jak na polskie warunki wartości 1 miliona Euro, z okazji 25 lecia wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

Nagrodę Solidarności wprowadzono i na oczach światowej opinii publicznej jej pierwszym laureatem polski MSZ uczynił przywódcę Tatarów krymskich. Natomiast projekt ustawy dla bohaterów walki o wolną Polskę jak zakopano w komisji sejmowej kilka miesięcy temu, tak leży tam on cały czas i nie wiadomo co dalej z nim będzie. No cóż, przypadłością elit III RP jest fakt, iż nieustannie zwlekają one z oddaniem państwowych honorów coraz bardziej zdegradowanym i coraz mniej licznym na tym świecie żołnierzom bez broni antykomunistycznej opozycji, natomiast państwowe uprawnienia oraz honory nieprzerwanie zapewnia się nawet największym i nieosądzonym komunistycznym zbrodniarzom również po ich śmierci, jak miało to miejsce na pogrzebie Wojciecha Jaruzelskiego. Zapewniamy was drodzy politycy, że my wam nie odpuścimy i będziemy waszym wyrzutem sumienia, dopóki dobry Bóg obdarzać nas będzie łaską życia, a ustawa nie będzie uchwalona.

5 czerwiec 2014
W imieniu Grupy Roboczej
Andrzej Rozpłochowski
Andrzej Sobieraj
Andrzej Słowik
Janusz Olewiński.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 6 czerwca 2014 by in Nieskategoryzowane and tagged .

Zasady kopiowania z witryny FWiP

Wszelkie materiały publikowane w Centrum Informacji FWiP publikowane są na zasadach licencji Creative Commons 3.0 BY-NC (Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne) chyba, że jest zaznaczone inaczej.

Odpowiedzialność za treść artykułów

Artykuły są wyrazem poglądów ich Autorów. Za treść przedruków, ogłoszeń itp., jeśli nie jest zaznaczone inaczej, odpowiada redaktor odpowiedzialny. Dokumenty i stanowisko Fundacji Wolność i Pokój muszą być sygnowane przez władze Fundacji zgodnie z jej Statutem

Kontakt z redakcją witryny FWiP

%d blogerów lubi to: